SET FILTRE HIDRAULICE CUTIE VITEZE AUTOMATĂ
Descriere
Set complet filtre hidraulice Febi Bilstein pentru cutii de viteze automate. Filtrare eficace a fluidului de transmisie. Protejează componente interne de contaminanți. Menține performanța și durabilitatea cutiei de viteze. Instalare standard. Extinde durata de viață a sistemului. Calitate garantată și conformă cu standardele OEM.
Setul complet de filtre hidraulice Febi Bilstein este indispensabil pentru intretinerea cutiei de viteze automate, asigurandu-se ca fluidul de transmisie ramane curat si functionabil. Aceasta solutie profesionala ofera filtrare eficace a fluidului, protejand componentele interne ale cutiei impotriva particulelor contaminante si depozitelor. Instalarea este standard si compatibila cu majority cutiilor de viteze automate. Febi Bilstein garanteaza ca setul de filtre respecta standardele OEM si extinde semnificativ durata de viata a sistemului de transmisie. Investitia in intretinerea regulata cu aceste filtre previne avarii costisitoare si asigura schimburi de viteze netede.
Informatii montaj
Inlocuirea setului de filtre hidraulice se efectueaza in cadrul unui service de transmisie. Purgati sistemul dupa instalare. Respectati intervalele de intretinere recomandate de producator.
Despre Febi Bilstein
Febi Bilstein este lider mondial in producerea componentelor de suspensie si transmisie. Brand-ul este recunoscut pentru inovatie si calitate OEM in industria auto.
Specificatii tehnice
| Certificare | ISO 9001 |
| Compatibilitate | Cutii viteze automate OEM |
| Material filtru | Hartie sintetica multicapata |
| Capacitate filtrare | 10 microni |
Intrebari frecvente
Cat costa SET FILTRE HIDRAULICE CUTIE VITEZE AUTOMATĂ?
Pretul pentru SET FILTRE HIDRAULICE CUTIE VITEZE AUTOMATĂ este 114.83 RON. Pretul include TVA.
Este SET FILTRE HIDRAULICE CUTIE VITEZE AUTOMATĂ in stoc?
Da, SET FILTRE HIDRAULICE CUTIE VITEZE AUTOMATĂ este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda SET FILTRE HIDRAULICE CUTIE VITEZE AUTOMATĂ?
Puteti comanda SET FILTRE HIDRAULICE CUTIE VITEZE AUTOMATĂ online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Mai multe de la Febi Bilstein
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne