DISC FRÂNĂ
Descriere
Disc de frână Maxgear, component critică pentru siguranța vehiculului, cu performanță de frânare excelenă și stabilitate termică. Fabricat din aliaje speciale, rezistent la coroziune și uzură accelerată. Instalare ușoară și compatibilitate largă cu sisteme de frânare hidraulice moderne.
Discul de frână Maxgear este o componentă critică pentru siguranța vehiculului, oferind performanță de frânare excelentă și stabilitate termică optimă. Fabricat din aliaje speciale de înaltă calitate, discul rezistă eficient la coroziune și nu suferă uzură accelerată în condiții dificile. Proiectarea avansată asigură distribuirea uniformă a căldurii generate în timpul frânării, menținând performanța constantă chiar și la utilizare intensă. Compatibilitatea largă cu sisteme de frânare hidraulice moderne și instalare ușoară fac din acesta o alegere practică. Performanța de frânare fiabilă și durabilitate excepțională fac din discurile Maxgear o investiție în siguranța și controlul vehiculului.
Informatii montaj
Discul de frână se montează pe butucul roții după îndepărtarea componentelor uzate. Se recomandă inspectarea și curățarea suprafețelor de contact înainte de instalare. După montaj, verificați funcționarea sistemului de frânare și efectuați testul complet.
Despre Maxgear
Maxgear este producător european de componente de frânare cu standarde de calitate stricte și certificări internaționale. Produsele Maxgear sunt recunoscute pentru fiabilitate și performanță în condiții severe.
Specificatii tehnice
| Tip | Disc de frână |
| Brand | Maxgear |
| Material | Aliaje speciale |
| Rezistență | Coroziune și uzură |
| Compatibilitate | Sisteme hidraulice moderne |
Vehicule compatibile(67)
Intrebari frecvente
Cat costa DISC FRÂNĂ?
Pretul pentru DISC FRÂNĂ este 207.21 RON. Pretul include TVA.
Este DISC FRÂNĂ in stoc?
Da, DISC FRÂNĂ este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda DISC FRÂNĂ?
Puteti comanda DISC FRÂNĂ online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Mai multe de la Maxgear
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne