SET SABOȚI FRÂNĂ
Descriere
Set saboți frână Meyle de calitate superioare, potrivit pentru sisteme de frânare cu tambur. Oferă fricție consistentă și răspuns rapid la frânare. Material rezistent la uzură accelerată și la temperaturi extreme. Asigură siguranța și comoditate în conducere, instalare ușoară și compatibilitate largă.
Setul de saboți frână Meyle este componenta de fricție a sistemelor de frânare cu tambur, oferind performanță de frânare consistentă și răspuns rapid la acționarea pedalei. Material compozit rezistent la uzură accelerată și temperaturi extreme asigură durabilitate pe mii de cicluri de frânare. Coeficientul de frecare înalt al saboților Meyle garantează putere de frânare optimă și distanțe scurte de oprire în toate condițiile rutiere. Instalarea corectă și aliniamentul tamburilor sunt esențiale pentru funcționare silențioasă și siguranța conducătorului. Compatibilitate largă cu sisteme de frânare cu tambur din diverse vehicule facilitate înlocuirea.
Informatii montaj
Demonteaza roata și cilindrul de frână pentru acces la saboți. Curățează tamburul din interior și verifica uzura. Montează saboții noi și reglează distanța de la tambur conform specificațiilor.
Despre Meyle
Meyle produce saboți cu material compozit de performance înaltă și certificare pentru sisteme de frânare moderne. Testare riguroasă pentru siguranța și confort de frânare conform standardelor europene.
Specificatii tehnice
| Tip | Set saboți frână pentru sistem cu tambur |
| Brand | Meyle |
| Grosime | 6-8mm |
| Material | Compozit ceramic-organic |
| Coeficient frecare | 0.35-0.45 |
Intrebari frecvente
Cat costa SET SABOȚI FRÂNĂ?
Pretul pentru SET SABOȚI FRÂNĂ este 104.51 RON. Pretul include TVA.
Este SET SABOȚI FRÂNĂ in stoc?
Da, SET SABOȚI FRÂNĂ este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda SET SABOȚI FRÂNĂ?
Puteti comanda SET SABOȚI FRÂNĂ online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Mai multe de la Meyle
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne