Ulei Mopar 946ML ATF CVTF +4
Descriere
Ulei de transmisie automată Mopar ATF CVTF +4, 946ML, specific pentru cutiile de viteze continuă Chrysler, Dodge și Jeep. Asigură fluiditate optimă, protecție componentelor și funcționare liniștită. Lubrifiant hidraulic de performanță înaltă cu proprietăți termice superioare.
Uleiul de transmisie automată Mopar ATF CVTF +4 în format de 946ml este formulat special pentru cutiile de viteze continuă (CVT) ale vehiculelor Chrysler, Dodge și Jeep. Acest lubrifiant hidraulic de performanță înaltă asigură o funcționare liniștită și eficientă a transmisiei, cu proprietăți termice superioare care protejează componentele interne de uzură prematură. Formula avansată menține vâscozitatea optimă în condiții de temperatură variabilă, garantând schimbări de viteze netede și răspunsive. Uleiul Mopar ATF CVTF +4 conține aditivi speciali care previn depuneri și asigură o durată de viață extinsă a componentelor transmisiei. Utilizarea acestui produs original Mopar garantează conformitatea cu specificațiile fabricantului și menținerea garanției vehiculului.
Informatii montaj
Înainte de gol, asigurați-vă că motorul este la temperatură de funcționare pentru drenare completă. Verificați nivelul uleiului la intervale regulate și completați doar cu Mopar ATF CVTF +4 original. Schimbul uleiului trebuie efectuat conform intervalelor recomandate de producător.
Despre Olg mop
Mopar este marca oficială de piese și uleiuri originale Chrysler cu standards de calitate foarte ridicate. Uleiul ATF CVTF +4 este special dezvoltat și testat pentru optimizarea funcționării CVT-urilor moderne.
Specificatii tehnice
| Marca | Mopar |
| Aplicare | Cutii de viteze continuă CVT |
| Tip_ulei | ATF CVTF +4 |
| Capacitate | 946 ml |
| Vehicule_compatibile | Chrysler, Dodge, Jeep |
Intrebari frecvente
Cat costa Ulei Mopar 946ML ATF CVTF +4?
Pretul pentru Ulei Mopar 946ML ATF CVTF +4 este 73.46 RON. Pretul include TVA.
Este Ulei Mopar 946ML ATF CVTF +4 in stoc?
Da, Ulei Mopar 946ML ATF CVTF +4 este disponibil in stoc pentru livrare imediata.
Cum pot comanda Ulei Mopar 946ML ATF CVTF +4?
Puteti comanda Ulei Mopar 946ML ATF CVTF +4 online sau telefonic. Livrarea se face prin curier in toata Romania.
Produse recomandate
Mai multe de la Olg mop
Ai intrebari despre acest produs?
Echipa noastra te poate ajuta sa gasesti piesa potrivita pentru masina ta.
Contacteaza-ne